सबैभन्दा धोकेवाज, भ्रष्टहरुको जमात कांग्रेस हो अनि माओवादी ! -दीर्घराज प्रसाई

0
45
eरोयलटाइम्स | राष्ट्रको गौरवमय सञ्चार
eरोयलटाइम्स

जातीय संघीयता नाधेर एकीकृत नेपाल अधिराज्यलाई टुक्रयाउ खोज्ने, विश्वभर नेपालीहरुको पहिचानको रुपमा चिनिएको राष्ट्रिय पोसाक हटाउने, नेपालको राजनीतिलाई भ्रष्ट बनाउन समानुपाती व्यवस्था लागु गरेर चोर, फटाहा, भ्रष्ट, झूँडा–झूँडी, ब्यापारीहरु गैरजिम्मेवार भ्रष्ट नेताहरुको सिफारिसमा छानी छानी संसदमा मनोनयन गरेर संसदीय व्यवस्थालाई नैं घृणा वितीर्णा जगाउने, चीन र् भारतसँग असंतुलित व्यवहार गरेर दुई छिमेकीहरुबीच तनाब बढाएर फ्रि तिब्बतको नाममा चीन टुक्रयाउन भित्रभित्रै सहयोग पु¥याउने, नेपालभित्र चौतर्फी भ्रष्टाचार र घोटला गरेर ब्रम्हलुट मच्चाएर अर्बौं सम्पत्ति जम्मा गर्ने कुकर्म गरे । संसदीय प्रजातन्त्र र संवैधानिक राजसंस्थाका पक्षधर कांग्रेस र एमाले पनि माओवादीको काँधमा चढेर जुन अपराध गरे र गरिरहेका छन् त्यो कहिले पनि क्षम्य हुनसक्तैन ।

यसरी अनेकौं षडयन्त्र र झुठा आश्वासन दिएर माओवादी, कांग्रेस, एमालेले सत्ता कब्जा गरेर नेपालको अधोगति गराइरहेका छन् । २०६३ सालमा निर्वाचनमा अथाहा पैसा बाँडेर जनतालाई धम्की दिएका भरमा चुवाउ जितेका भरमा जे पनि गर्न पाइन्छ भन्ने मानसिकताबाट सत्तालाई भागबन्डा गरेर खान पाइन्छ भन्ने उनीहरु ग्रसित छन् । कांग्रेस र एमालेको कुशासनको विरुद्ध सशस्त्र बिद्रोहमा उत्रेका माओवादी प्रचण्ड भागवण्डाको घीनलाग्दो चलखेलबाट देशभित्र अरु लट मच्चाउन अहिले कांग्रेसकै रछयान्मा हामफाले । यिनैं माओवादीले सत्रौं हजार निरिह नेपाली जनताको हत्या गर्दै अरबौंको राष्ट्रको भौतिक संरचनाहरु ध्वस्त पारे अहिले कुन मुखले यिनै गैरजिम्मेवार शेरबहादुर देउवा जस्ता गैरजिम्मेवार कांग्रेसीहरुसँग काँध जोड्न आए ?

नेपालको सबैभन्दा धोकेवाज, भ्रष्टहरुको जमात कांग्रेस हो भने त्यो भन्दा खतरनाक भारतीय गुप्तचर ‘रअ’को भरिया बनेर आफ्रै देश माथि आक्रमक हुन अपराधीहरुको जमात माओवादी हो । २०६२ साल मंसिरमा दिल्लीमा १२ बुँदे सहमतिमा हस्ताक्षर गर्ने र त्यसैको मार्गदशैनमा हिड्नेहरुले देशद्रोही हुन्, हामी सँधै निन्दा गर्छौ । गिरिजा, माधव नेपाल, प्रचण्ड जस्ता पीँध नभएका नेताहरुको मौलिक सोचाई नभएका कारणले विदेशीहरुले यसरी ठाडो हस्तक्षेप गर्ने मौका पाएका हुन् । २०६३ सालमा माओवादी सत्तामा आएपछि बहुरुपी बनेर आफै नाङ्गियो । त्यस्तै २०७३ सालमा भारतीय गुप्तचर संस्था रअ’ र भारतीय राजदूत रन्जित रायको चासोमा प्रचण्ड प्रधानमंत्री बनेपछि भारतीय समाचार पत्रहरुले खुसियाली मनाउँदै थुपै्र लेखे । माओवादी प्रचण्ड सिधै ‘रअ’ को चम्चा रहेछन् भन्ने भारतीयहरुबाटै खुल्न आयो ।

नेपालका कम्यूनिष्टहरु ‘दिल्ली संझौता’ सन् १९५० को बिरोध गर्थे । तर २०६२ सालपछि त्यही दिल्लीको १२ बुँदे सहमतिको ग्रायण्ड डिजायन्भित्र पसेर भारतीय दास बन्न पुगे । नेपाली कांग्रेसले कम्यूनिष्टहरुसँग अपवित्र गठवन्दनगर्दै बीपीको अस्तित्व नामेट गर्न बीपीका भाइ गिरिजा नैं लागे । बीपी पछाडिका कांग्रेसी नेता गणेशमान सिंह पनि गिरिजाबाटै तडपिएरै मरे । अव सफल अवतरणको बाटोको लागि एमाले लगायत सम्पूर्ण राजनीतिक दल र देशभक्तहरुसँग राष्ट्रिय आवश्यकताको वोध गराउदै नेपालमा राजसंस्था र हिन्दु अधिराज्यलाई यथावत राख्न राजा ज्ञानेन्द्रसँग सहकार्य गर्ने कुरामा सक्रिय बन्नु अत्यावश्यक छ । -दीर्घराज प्रसाई