नेपाली श्रमिक अन्यायमा परेपछि महासंघको कडा चेतावनी

0
14
eरोयलटाइम्स | राष्ट्रको गौरवमय सञ्चार
eरोयलटाइम्स

काठमाडौं । श्रमजीवी ट्रेड युनियन महासंघले वैदेशिक रोजगारीमा गएका नेपालीहरुको समस्या अत्यन्तै विकराल बन्दै गएको भन्दै विदेशीएका श्रमिक नेपालीहरुको हकहित र उनीहरुको उचित सुरक्षामा ध्यान दिन र समस्या समाधान गर्न वैदेशिक रोजगार विभागको ध्यानाकर्षण गरेको छ ।

महासंघले नेपाली श्रमिकको विषयमा पटक पटक आवाज उठाउँदै आएपनि सम्बन्धित पक्षले उचित ध्यान नदिएको भन्दै महासंघले श्रमिक नेपालीहरुको पक्षमा अभियान नै सञ्चालन गरी विभाग समक्ष ज्ञापनपत्र बुझाएको हो । ज्ञापन पत्रमा विभिन्न म्यानपावर कम्पनीहरु मार्फत् नेपालीहरु विदेशी भुमिमा पुग्ने र विदेशी भुमिमा अलपत्र पर्ने, उचित पारिश्रमिक नपाउने, अन्यायमा पर्ने, विचौलिया र दलालको फन्दामा परेर बार्बाद भएका घद्धटनाहरु दिनानुदिन बढ्दै गएपनि सम्बन्धित पक्ष मौन रहेको आरोप महासंघले लगाएको छ । महासंघ ठोस रुपमा पीडित नेपालीहरुको हक हितमा कार्य गर्न नसके वैदेशिक रोजगार विभागमा तालावन्दी गर्नसकने समेत चेतावनी दिएको छ । पछिल्लो समयमा बिदेशमा गएर बिचल्लीमा परेका नेपालीहरुको भिडियोहरु सामाजिक सञ्जालमा फैलिएपछि महासंघले यसमाविशेष ध्यानाकर्षण भएको जनाउँदै अभियानकै रुपमा नेपाली श्रमिकहरुको पक्षमा कार्यक्रम शुरु गरेको जनाएको छ ।

बिदेशी भूमिमा गएर पिडामा परेका मजदुरहरुले आफ्नो पिडा सम्बन्धित कम्पनी, आफुलाई बिदेश पठाउँने मेनपावर कम्पनी, समबन्धित मुलुकमा रहेको दुतावास लगायत सरकारी तथा गैर सरकारी निकायहरुमा जति याचना गर्दा पनि पहल नभएको भन्दै श्रमजीवि ट्रेड युनियन महासंघ नेपालमा उजुरीको ओईरो लाग्नथाले पछि बाध्यभएर अग्रसर हुनु परेको महासंघका अध्यक्ष रामबहादुर तामाङले बताए । केहीदिन अगाडी मात्र महासंघकै पहलमा साउदी अरबबाट नेपाल फर्किन सफल भएका मकवानपुरका आशुतोष पाण्डे सहितको पिडित समूहलाई लिएर महासंघका पदाधिकारी केहीदिन अगाडी बैदेशिक रोजगार विभाग पुगेका थिए । उनीहरुले विभागका महानिर्देशक राजकुमार श्रेष्ठलाई भेटी निजहरुको समस्याको बारेमा अवगत गराउँदै सिघ्र समस्या समाधानको लागी आग्रह समेत गरेका थिए ।

LEAVE A REPLY