इमानदार रुपमा वडावासीको सेवामा लागिरहेको छु

0
6
eरोयलटाइम्स | राष्ट्रको गौरवमय सञ्चार
गोपी सुर्खेती वडा अध्यक्ष, चन्द्रागिरि नगरपालिका वडा नं २ वाडभञ्याङ्ग, काठमाडौं
eरोयलटाइम्स

तपाईं यस वडामा विजयी भएर आएपछिको अवधिमा के–के राम्रा काम गर्नुभयो ?
— म यस वडामा विजयी भएर आएपछि पहिलो काम भनेको दैनिक रुपमा सञ्चलन हुने कार्यहरु छिटो छरितो र पारदर्शी रुपमा सञ्चालन गरिरहेको छु र वर्षाको समयमा हुने समस्याहरु र जोखिम हरुलाई न्यूनिकरण गर्नाका लागि आफ्नै उपस्थितिमा वडा भित्रका विभिन्न स्थानमा पुगी समाधानको पहल गरिरहेको छु । साथै दीर्घकालीन रुपमा यस वडालाई समुन्नत बनाउनका लागि वडाभित्रका बाटोघाटो, खानेपानी, शिक्षा र स्वास्थ्यको भौतिक संरचना निर्माणका लागि ठोस योजना तय गरेको छु ।

यस वडालाई जनहितकारी बनाउन के के योजना अघि सार्नु भएको छ ?
— यस वडालाई जनहितकारी बनाउनका लागि वडाभित्रका जनताको समस्याहरुलाई मध्य नजर गर्दै समस्याको समाधान गर्ने उद्देश्यले विभिन्न किसिमका छलफल अन्तरक्रिया मार्फत् आएका सुझाव र सल्लाहलाई मध्यनजर गर्दै सोही अनुरुप योजनाहरु तर्जुमा गर्नुका साथै माथिल्लो निकायबाट सञ्चालन गर्नुपर्ने योजनाहरुलाई सिफारिश गरी कार्यान्वयन गर्ने प्रयास गरिरहेको छु ।

जनप्रतिनिधिहरुले राजनीतिक पुर्वाग्रहमा काम गरेको सुनिन्छ, तपाईं यस विषयमा के भन्नु हुन्छ ?
— म जनप्रतिनिधि भएपछि मेरो वडामा काम गर्ने सवालमा मैले कुनै पनि राजनीतिक पूर्वाग्रह नराखी सवौलाई समान व्यवहार गरिरहेको छु । काम लिएर आएका मध्ये कतिपयले नियम संगत नभएका कामहरु लिएर आउने र उक्त काम हुन नसकेपछि चाँही राजनीति र भदभाव गर्ने गरेको आरोप लाग्ने गरेको पाइन्छ ।

तपाईं नेपाल भरीकै राम्रो वडा अध्यक्ष बन्न चाहनु हुन्न ?
— तपाईंले राम्रो प्रश्न सोध्नु भयो । म त्यही उद्देश्य लिएर जनताको काम गरिरहेको छु । विकास निर्माणमा प्रतिवद्ध छु ।

यस वडालाई विकास गर्न तपाईंसँग के के योजना छन् ?
— यस वडालाई विकास गर्नका लागि सवैभन्दा पहिले वडा भित्र रहेका कच्चि मोटर बाटोहरुलाई पक्कि बनाउने, वडा भित्रका प्रत्येक वडावासीको घरमा खानेपानीको व्यवस्था मिलाउने, स्वास्थ्य सेवामा वडावासी सवैको पहुँच पुग्नेगरी स्वास्थ्य चौकीलाई आधुनिकिकरण गर्ने, वडा भित्र रहेका धार्मिक तथा पर्यटकीय स्थलहरुको विकास गर्दै समुन्नत वडा बनाउने मेरो लक्ष्य र योजना छ । साथै हाम्रो नगरपालिका भित्र रहेका वडाहरुमध्ये २ नं वडा भौगोलिक एवं सांस्कृतिक रुपले छुट्टै भएको हुँदा २ नं वडाको मसिने भन्ने स्थान छ । जहाँ अधिकांश तामाङ्ग समुदायको बसोबास रहेको उक्त स्थान भौगोलिक रुपमा उच्च स्थानमा छ । त्यस स्थानबाट धादिङ्ग, काठमाडौं, नुवाकोट, गोर्खा र चितवनका मनोरम दृश्यहरु हेर्न पाइन्छ । सो स्थानमा मनमोहक हिम श्रृंखलासमेत देख्न सकिने हुँदा तामाङ्ग समुदायको सांस्कृतिक पहिचानलाई उत्थान गर्दै त्यस स्थानमा होमस्टे सञ्चालन गर्ने मेरो उद्दृेश्य रहेको छ ।

यस वडामा के के समस्या रहेका छन् ?
— मेरो वडामा प्रमुख समस्याहरु भनेको बाटो र खानेपानी कै हो । यो बीस वर्ष जनप्रतिनिधिहरु नहुँदा कार्यालय व्यवस्थापन उचित ढंगबाट भएको थिएन र अहिले उपयुक्त कार्यालय पनि नभएको अवस्था छ । काम कारवाही गर्दा सजिलो असजिलो महसुस भएको हुँदा तत्काल व्यवस्थित कार्यालय निर्माण गर्नुपर्ने अवस्था छ ।

तपाईं माहोवादी केन्द्रबाट निर्वाचित वडा अध्यक्ष हुनुहुन्छ, पार्टीबाट सहयोग मिलेको छ कि छैन ?
— चन्द्रागिरि नगरपालिकामा माओवादीबाट मैले मात्र जितें । यो जित पार्टीका लागि एउटा प्रतिष्ठा हो । मलाई अहिले काम गर्न पार्टीका मात्र होइन, सम्पूर्ण वडावासीले सोझो र इमान्दार वडा अध्यक्ष भनेर सहयोग गरिरहेका छन् ।

आम सर्वसाधारणले सानो काम गर्न आउँदा पनि वडामा झुलाउँछन् भन्ने जन आवाज छ, यसमा तपाईं के भन्नु हुन्छ ?
— अहिले निर्वाचन पछि मेरो वडामा आउने सेवाग्राहीहरुले छिटो छरितो झन्झटरहित तरिकाबाट सेवा सुविधा पाइरहेकाले तपाईंले गरेको प्रश्नजस्तो स्थिति मेरो वडामा छैन । कतिपय वडाहरुमा अहिले पनि यदाकदा यस्तो कुरा सुनिन आइरहेको छ । त्यो हुनु भनेको जनमत पाएर जनताको काम गर्नका लागि आएका हामी जनप्रतिनिधिहरुका लागि राम्रो कुरा होइन ।

तपाईंलाई मत दिने नदिने जनतालाई के सन्देश छ ?
— स्थानीय तहको निर्वाचनपछि म निर्वाचित भएर आएपछि मेरो नजरमा मत दिने नदिने सवैलाई एउटै नजरबाट हेरिरहेको छु । कसले मत दियो, कसले दिएन त्यो मैले कसरी थाहा पाउनु । तसर्थ सवैले मलाई मत दिएर जिताएको ठान्दछु ।

LEAVE A REPLY