हामी आफ्ना विचार र सिद्धान्तमा विचलीत भएका छैनौं

0
4
eरोयलटाइम्स | राष्ट्रको गौरवमय सञ्चार
eरोयलटाइम्स

 

तारानाथ लुईंटेल उपाध्यक्ष, एकीकृत राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राष्ट्रवादी)

वर्तमान राजनीतिक अवस्थालाई यहाँले कसरी मुल्यांकन गर्नुभएको छ ?
— विगतमा नेपाली जनताले न गणतन्त्र मागेका थिए न हिन्दू राष्ट्र र राजसंस्थालाई पाखा लगाउनु भनेका थिए । बाह«बुँदे सम्झौता भारतमा गरेका हुनाले भारतलाई खुशी बनाउनका लागि नेपाली जनताको सम्प्रभुता र नेपाली मालिक हुन् भन्ने शब्द हटाई नेपाली जनता नोकर हुन् भन्ने वहाना बोकेका हुनाले र १८ हजार मान्छे मार्ने र मराउने काम गरेर नौटंकी नाटक देखाई विक्षी र सर्प जस्ता एमाले र माओवादी भएका थिए । र दुवै पार्टी एक ठाउँमा मिलेर नेपाली जनताको हित र सम्प्रमु शक्ति राष्ट्रियता खतरामा पार्न सक्ने अवस्था देखिएको छ । हामी हिन्दूस्थान विरोधी पनि होइनौं, हामी चीन विरोधी पनि होइनौं । हामी दुई ढुंगा बीचको तरुल हौं । हामीलाई दुईदेश भित्र असल सम्बन्ध र असल छिमेकीको रुपमा हेर्न चाहन्छौं ।

एमाले अध्यक्ष केपी ओलीको नेतृत्वको वर्तमान सरकार बारे के भन्नु हुन्छ ?
— प्रधानमन्त्री ओली जी राष्ट्रियता बोकेर हिंड्न खोजेको मान्छे हो । तर महाकाली सन्धि हस्ताक्षर गर्ने काम पनि उहाँ नै हुनुहुन्थ्यो । अब उहाँको अग्नि परिक्षा हेर्न बाँकी छ ।

एकीकृत राप्रपा (राष्ट्रवादी) को मत कम आउनुको कारण के हो ?
— हामीलाई जनताले अविश्वास गरेकै हुन् । हिन्दू राष्ट्र र राजसंस्था मुखले आउने होइन । व्यवहारमा हामीले देखाउन सकेनौं । जनताले सडकमा गएर राजसंस्था र हिन्दू धर्मको बारेमा जनतालाई बुझाउन यि एजेण्डा लिएर चट्टान झैं उभिन जनताले भनेका छन् । यसर्थ हामी हराईएका हौं, हारेका होइनौं । जनताले विश्वास गर्ने समय आउँदैछ ।

तपाईंहरु आफ्नो विचार र सिद्धान्तमा विचलीत हुनु भएको हो ?
— हामी आफ्नो विचार र सिद्धान्तमा विचलीत भएका छैनौं । हामी चट्टान झैं उभिएका छौं । अरु पार्टी ख्याल ख्यालका पार्टी हुन् । ताक परे तिवारी नत्र गोतामे भएका छन् । हामी जनतालाई विश्वास दिलाई, जनअभिमत लिनका लागि जनताको घर दैलोमा कार्यकर्ता परिचालित गरिसकेका छौं । हरेक जिल्लामा संगठनको स्वरुप दिएर भेला आयोजनाको तयारी गरिरहेका छौं ।

नेपालमा चौरानब्बे प्रतिशत हिन्दू छन्, तर तपाईंहरु कट्टर हिन्दूवादीको किन यति कम मत आयो ?
— हामीले जनतासामु गरेको बाचालाई जनताले विश्वास गरेनन् । हामी आगामि दिनमा संगठनको स्वरुप पार्टी प्रतिको प्रतिवद्धता जनतामाझ पु¥याई र जनतालाई विश्वास दिलाई विभिन्न पार्टीमा लागेका जनतालाई हाम्रो पक्षमा लाग्न आकर्षित गर्नेछौं । साथै हिन्दू धर्म र राजसंस्था नब्बे प्रतिशत मतले नै संविधानको ठेली मै राख्ने बाध्यता गराउने छौं ।

राप्रपाहरु नेताहरुमा मात्र सीमित हुँदै गएको देखिन्छ नि ?
— राप्रपाहरु नेताहरुमा मात्र सीमित भएको कदापि होइन । हामीले १ सय ६५ क्षेत्रमा संगठनको स्वरुप तयार गरीरहेका छौं । अरु राप्रपाको विषयमा मलाई थाहा छैन, तर एकीकृत राप्रपा (राष्ट्रवादी) संगठन विस्तारका लागि आफ्ना सिद्धान्त र विचार लिएर जनतामाझ गैसकेको छ । केन्द्रीय नेतृत्व जिल्ला जिल्लामा सक्रिय रहेका छन् ।

राप्रपाहरु मिल्नु पर्ने अवस्थामा किन झन्झन् टाढिंदै जानु भएको छ ?
— एजेण्डा विना राप्रपाहरु मिल्नुको अर्थ छैन । मुखले रामराम बगलीमा छुराको व्यवहारले के काम दिन्छ ? र त्यस्ता पार्टीसँग मिल्नुको अर्थ छैन । हामी तत्काल पार्टी एकताको पक्षमा छैनौं ।

राप्रपाहरु मिल्न के ले रोकेको छ ?
— एजेण्डा नमिले कै कारण राप्रपा एकीकरण नभएको हो । विगतमा पार्टी फुटेको हो । सिद्धान्त र विचारमा मेल नखाएपछि कसरी पार्टी एकीकरण हुन्छ ।

एकीकृत राप्रपा (राष्ट्रवादी) लाई पोहिलो दोस्रो पार्टी बनाउन तपाईंहरुसँग के योजना छ ?
— जनता मालिक हुन् । जनताले दिएको अभिमतमा हामी विश्वास गछौं । ९४ प्रतिशत हिन्दूहरुले नै हामीलाई पहिलो दोस्रो पार्टी बनाउने छन् । ९४ प्रतिशत हिन्दूहरुको आश्था नेपाल हो । जनता जनार्दन हुन् । जनतालाई नै कसलाई मत दिने भन्ने अधिकार छ । कसलाई पहिलो र दोस्रो पार्टी बनाउने भन्ने पनि जनताकै हातमा छ ।

हिन्दू राज्य र राजसंस्थाको पक्षमा यतिबेला जनता घट्दै गएको वा यस्तो देखिएको हो ?
— जनताले हिन्दू राज्य र राजसंस्था स्थापना भएन भने मुलुक नै नरहने अवस्था बुझिसकेका छन् । हामीले चैतको अन्तिम हप्ता केन्द्रीय परिषद्को भेला बोलाउँदै छौं । त्यो भेलामा १२ जति प्रतिनिधि हुनेछन् । त्यो भेलाबाटै आन्दोलनको घोषणा गर्दैछौं र जनतालाई सडकमा ओराल्ने छौं । त्यही आन्दोलनले राजसंस्था र हिन्दूराज्य स्थापना गर्न सहजीकरण गर्नेछ ।

अन्तमा देशवासीलाई के सन्देश छ ?
— जनता मालिक हुन् । एकीकृत राप्रपा (राष्ट्रवादी) त्यसैमा विश्वास राख्दछ । नेपालमा हिन्दू धर्म र राजसंस्था आएन भने मुलुक संकटको भूमरिमा फस्दछ । त्यसैले जनतालाई बेलैमा आह्वान गर्न चाहन्छ कि हामी एउटै डुंगामा यात्रा गरिरहेका छौं । यो डुंगा पार गराउने जिम्मा जनताहरु कै हातमा छ ।

 

LEAVE A REPLY